Korzystasz z Quizleta? Nieobce jest Ci zatem wykorzystanie nowoczesnych technologii w nauczaniu słownictwa!

 • Rejestrując się w Quizlecie, trzeba wnieść opłatę aby uzyskać dostęp do wszystkich potrzebnych funkcji. U nas możesz zarejestrować się całkowicie za darmo i uzyskać dostęp do tych samych funkcji:
  • Zakładania klas
  • Dodawania uczniów do klas
  • Przydzielania słówek klasom
  • Monitorowania postępów poszczególnych uczniów
  • I o wiele więcej!

Aby się zarejestrować wystarczy kliknąć tutaj i wypełnić krótki formularz.

 • W Quizlecie uczniowie zakładali swoje własne konta, nazywali je według własnych preferencji i dostawali od Ciebie zaproszenie do klasy. W InstaLing to Ty zakładasz klasę i tworzysz konta uczniów, nadając im identyfikatory. W ten sposób łatwiej rozpoznać kto jest kim.

  1. Zaloguj się na swoje konto. Zobaczysz Panel nauczyciela.
  2. Wybierz opcję “Klasy” widoczną na samej górze Panelu.
  3. Wybierz opcję “Dodaj klasę”
  4. Wpisz w wyznaczonym miejscu nazwę klasy, ustal ile słówek będzie się pojawiało w codziennych sesjach uczniów oraz wybierz język.
  5. Teraz klasa powinna Ci się wyświetlać na liście w zakładce Klasy.
  6. Wybierając klasę z listy, wejdź w Panel Klasy.
  7. Wybierz opcję “Uczniowie” widoczną na samej górze Panelu Klasy.
  8. Wybierz opcję “Dodaj ucznia”
  9. Nadaj uczniowi identyfikator składający się max. z trzech liter i max. 2 cyfr, np. Pierwsza litera imienia, dwie pierwsze litery nazwiska i numer z dziennika. Taki system nazewnictwa bardzo ułatwia identyfikację uczniów. Działamy zgodnie z RODO i dlatego nie należy ustawiać imienia i nazwiska ucznia jako identyfikatora.
  10. Wybierz płeć ucznia i zaznacz “NIE” przy opcji “E-mail rodzica” - jeśli rodzic będzie chciał, może podpiąć się do konta dziecka później; jest to bardzo proste i otrzyma odpowiednią instrukcję.
  11. Kliknij opcję “Dodaj ucznia”. Teraz uczeń powinien być widoczny na liście uczniów w Panelu Klasy.
  12. Dodaj co najmniej dwóch uczniów do klasy, by móc przydzielić słówka.

UWAGA! Nie ma możliwości przydzielenia słówek do klasy jednoosobowej.

UWAGA! Przydzielenie słówek to warunek konieczny aby móc wygenerować loginy i hasła dla uczniów!

 • W Quizlecie trzeba samemu dzielić słownictwo na mniejsze partie, tworzyć zestawy i przydzielać je do klasy. W InstaLing przydzielasz słówko do klasy i to system dba o to, by każde z nich pojawiło się odpowiednią liczbę razy w codziennych sesjach. Kiedy chcesz usunąć dane słówko, nie musisz szukać zestawu, w którym je umieściłeś, lecz możesz wycofać je z poziomu przejrzystej listy. Ponadto, InstaLing posiada gotowe listy słówek z podręczników szkolnych, dzięki czemu przydzielanie słownictwa staje się jeszcze prostsze!

  1. Zaloguj się i wybierz opcję “Słówka” -> “Przydział Słówek”
  2. Wybierz z jakiego języka chcesz przydzielić słówka.
  3. Wyświetla się lista klas z wybranym językiem i okienko opatrzone komentarzem “Wskaż słówko”
  4. Odznacz którym klasom z listy chcesz przydzielić słówka. Każde słówko przydzielane jest oddzielnie, więc te ustawienia można każdorazowo zmienić - można np. Przydzielać różne listy słówek dwóm różnym klasom, ale kilka wybranych słówek przydzielić obu klasom jednym kliknięciem.
  5. Wpisz poszukiwane słówko i kliknij Enter. Wyświetli się lista wszystkich możliwych kolokacji zawierających dane słówko. Wybierasz z listy ten zwrot, który Cię interesuje i przydzielasz zaznaczonym klasom dzięki opcji “Dodaj”.
  6. Jeśli przydzielisz klasie jakieś słówko przez pomyłkę, możesz je łatwo wycofać - w Panelu Klasy, po kliknięciu opcji słówka, wyświetla się lista przydzielonych słówek. Przy każdym słówku widnieje opcja “wycofaj”. Wystarczy ją kliknąć i gotowe!

 • W Quizlecie można podejrzeć w jaki sposób uczyli się nasi uczniowie i ile słówek przyswoili. InstaLing raportuje nie tylko ilość wykonywanych sesji nauki i ilość przyswojonych słówek, ale również sugeruje ocenę tygodniową i miesięczną na podstawie systematyczności wykonywanych sesji.

  1. W panelu każdej klasy widnieje opcja “Raporty”.
  2. Dzięki niej masz wgląd w raporty systematyczności, oceny tygodniowe i miesięczne.

 • Korzystając z gotowych zestawów w Quizlecie, nigdy nie miałeś pewności, czy nie pojawią się w nich błędy. W InstaLing masz gwarancję poprawności zapewnionych przez nas słówek, tłumaczeń oraz zdań przykładowych.

  W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu mailowego na adres instaling@instaling.pl, zapraszamy również do naszej grupy na FB, gdzie możesz wymieniać się doświadczeniami z innymi nauczycielami korzystającymi z InstaLing.

Pobierz wersję PDF


Rafał Wyka