Drodzy Nauczyciele!

Zbliża się finał ciekawej inicjatywy Microsoft Global Learning Connection 2020! Jest to nowa odsłona Maratonu Skype z lat wcześniejszych. Już 10 listopada 2020r. szkoły z całego świata łączyć się będą w ramach programu Skype in the Classroom, aby przeżyć wspólną przygodę!

Podczas wydarzenia uczniowie uczestniczyć mogą w wirtualnych wycieczkach, zwiedzając i odkrywając odległe magiczne zakątki świata, w wirtualnych lekcjach i spotkaniach ze specjalistami z różnych dziedzin, a także doskonale bawić się w ogólnoświatową grę Mystery Skype odgadując kraj, z którego pochodzą ich rówieśnicy.

Dzięki technologii możemy połączyć się z uczniami z odległych krajów, innej strefy czasowej czy kultury, a także z nauczycielami czy naukowcami, którzy poświęcają swój czas i pomagają nam odkrywać świat, rozwijać naszą wiedzę i nasze pasje. A wszystko to za sprawą projektu Microsoft Global Learning Connection, który ma na celu pokonywanie wirtualnych mil bez wychodzenia z sali lekcyjnej.

Wychodząc naprzeciw Nauczycielom InstaLing, którzy biorą udział w tym wydarzeniu, udostępniamy specjalnie w tym celu przygotowane ćwiczenia, opracowane przez ekspertkę, Edytę Borowicz-Czuchrytę. Więcej o samym wydarzeniu można także posłuchać na Youtube - transmisja z 6 października 2020, godz. 18:00.