Od wielu lat nauczyciele szukają skutecznego sposobu na nauczanie słownictwa, którego znajomość jest kluczowa dla sprawnego posługiwania się językiem, a która jednocześnie jest mocno związana z samodzielną pracą uczniów. Zapamiętanie pisowni oraz poprawnej wymowy jest nie lada wyzwaniem dla wielu z nich, a co więcej - zajmuje bardzo dużo czasu, który mogliby spożytkować na zabawę czy odpoczynek. Z pomocą przychodzi program InstaLing zaprojektowany tak, by proces nauczania słownictwa przebiegał w łatwiejszy i dużo przyjemniejszy sposób - zarówno dla ucznia, jak i dla nauczyciela.

Ułatwić sobie życie

Proces nauczania słownictwa bywa żmudny i trudny - wymaga od ucznia uczenia się słówek na pamięć. Części z nich można nauczyć się w klasie, ale im wyższy poziom, tym więcej słów do zapamiętania z lekcji na lekcję i tym więcej uczeń musi pracować nad tym sam. Z systematycznością u uczniów bywa różnie - jeśli powstaną zaległości, pojawią się problemy z rozumieniem tekstów czytanych i pisanych, a to spowalnia pracę w klasie. Zaległości powodują zniechęcenie i uczniowi spada motywacja do nauki kolejnych słówek, a to powoduje kolejne zaległości i koło się zamyka… Mamy na to sposób! Z naszym narzędziem nie będziesz tracić czasu na tłumaczenie niezrozumiałych słówek w trakcie lekcji, a uczniowie pokochają naukę słownictwa, która odtąd stanie się przyjemnością!

Jak zacząć?

Aby rozpocząć pracę z programem InstaLing nie potrzeba szczególnych umiejętności. Wystarczy wygodny fotel oraz urządzenie z dostępem do internetu. Każdy nauczyciel zarejestrowany w programie otrzymuje login oraz hasło, które umożliwią mu zalogowanie się do systemu i rozpoczęcie pracy.

Pierwszym istotnym dla nauczyciela krokiem jest założenie klasy. Aby korzystać z programu InstaLing wymagane jest założenie co najmniej jednej klasy, której będą przypisywane słówka do nauki. Nauczyciel ma możliwość nazwać klasę tak, aby łatwo było mu ją odnaleźć i zidentyfikować. Do klasy należy dodać również uczniów. Zgodnie z regulaminem naszego programu struktura klas jak i uczniów musi być zgodna z rzeczywistym podziałem uczniów w szkołach. Kolejnym krokiem jest przydzielenie słówek do nauki danej klasie.

Jeżeli klasa jest już gotowa to należy zaprosić do niej uczniów. W Panelu Nauczyciela znajdują się automatycznie wygenerowane loginy oraz hasła, przez które uczniowie mogą logować się do systemu i rozpocząć pierwszą sesję nauki.

Dołącz do społeczności IntaLing!

Przed rozpoczęciem prac z systemem polecamy warto zapoznać się z podręcznikiem metodycznym dla nauczyciela, który w jasny i klarowny sposób wytłumaczy jak krok po kroku wprowadzić Insta.Ling do klasy. Zachęcamy przy okazji do zapoznania się z zakładką "Pytania" a jeśli coś będzie niejasne - śmiało można pisać do nas na instaling@instaling.pl. Zapraszamy również do dołączenia do naszej grupy na Facebooku Nauczyciele InstaLing, gdzie można zadawać pytania dotyczące systemu i wymieniać się swoimi doświadczeniami.

Zespół InstaLing